PROGRAM LEDEN

ČTVRTEK – 12. LEDNA  OD 18:00 HODIN

ŘÍŠE ZKAMENĚLÉHO ČASU 

Film nahlíží do koloběhu života Moravského krasu během čtyř ročních období. Sleduje proměny krajiny i tajemství ukrytá hluboko pod zemí. Představuje divy přírody, které by mnozí z nás několik kilometrů od Brna rozhodně nečekali. Zapůjčeno z nabídky projektu Ekofilm. 

Česká produkce, stopáž 25 min., režie Marek Srba.

MOŘE KOSTER – PŘÍLIVY ZÍTŘKŮ

João a Xandi jsou dva surfaři a čerství padesátníci, kteří spolu pracují již 25 let. Čistí pláže od odpadků a vytvářejí z nich úchvatná umělecká díla. Život umělce a idealisty ovšem není v Portugalsku ekonomicky výdělečný, a proto není snadný. Jejich rodinný život je ovlivněn rozhodnutími, která musejí činit, i jejich přáním zvýšit povědomí o postupujícím znečištění oceánů. Zapůjčeno z nabídky projektu Ekofilm.

Norský film s titulky, režie Mauritz Brekke Solberg, stopáž 26 minut.

Vstupné dobrovolné

—————————————————————————

ČTVRTEK – 26. LEDNA  OD 18:00 HODIN


BENEFIČNÍ FILMOVÁ PROJEKCE PRO PODPORU PROJEKTU V ITIBO V KENI

Filmový dokument vypráví nevšední příběh zdravotníka Aleše Bárty z Pardubic, který se rozhodl založit nemocnici v nejchudší části Afriky. V roce 2015 se vydal na cestu do Keni, kde polovina obyvatel žije pod hranicí chudoby bez mizivého přístupu k lékařské péči. Vhodné místem našel ve vesnici Itibo v odlehlém kraji Nyamira, kde do té doby místní lidé marně hledali lékařskou pomoc. Mnoho pacientů zde zbytečně umíralo i na choroby nebo úrazy, které jsou běžně léčitelné.

Nemocnice byla založena v rámci rozvojových projektů obecně prospěšné společnosti ADRA ČR. Pravidelně sem jezdí zkušení lékaři, ale i medici. Díky Aleši Bártovi tu mají k dispozici operační sál, zubní ordinaci, ambulanci a porodnici. V této české nemocnici se podařilo zvýšit životní úroveň a snížit úmrtnost novorozenců o 50%, Čeští i afričtí lékaři spolu se studenty medicíny ošetřili desítky tisíc lidí a zachránili stovky životů.

V produkci HBO Europe. Režie a kamera Olga Špátová, stopáž 75 min. 

DMS KENA na telefonní číslo 87777 (Zprostředkovatel DMS je ADRA)

Dobrovolné benefiční vstupné

 

 
 

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *