PROGRAM BŘEZEN

ČTVRTEK – 16. BŘEZNA  OD 18:00 HODIN

K2 A NEVIDITELNÍ SLUHOVÉ

Film Iary Leeová líčí dramatický život domorodých nosičů v pákistánském regionu Gilgit-Baltistán. Tito hrdinové umožňují horolezcům zdolat druhou nejvyšší horu světa K2. Snímek na pozadí úchvatné scenérie zobrazuje odvahu a každodenní oběti těchto nosičů, kteří zůstávají bez povšimnutí. Přináší také neotřelý pohled na Pákistán, zemi představovanou v zahraničních médiích obvykle jako oblast konfliktů a sektářského násilí. Zapůjčeno z projektu EKOFILM. Film USA v původním znění s CZ titulky, stopáž 54 min.

Vstupné dobrovolné
—————————————————————————

ČTVRTEK – 30. BŘEZNA  OD 18:00 HODIN

1. CESTOPISNÝ FILM – SPOLEČNÁ CESTA

Adéla je dívka, která zatím není políbena cestováním, oproti tomu její nový partner Mirek je filmař, který rád cestuje expedičním způsobem. Společně se tedy vydají na svou první cestu do střední Ameriky a Adéla tak  poznává úplně  jiný svět  a hlavně život ve vzdáleném kousku naší planety.

Režie: Miroslav Haluza 2016, stopáž 22 min. Z produkce společnosti Prapagfilm a cestovatelský server Bushmanfilm.

2. CESTOPISNÝ FILM – SIBERUT

Dobrodružný film z výpravy na ostrov mentawajských kouzelníků. Rovníková močálová džungle, magické rituály, obětování zvířat, pijavice, malárie. To je svět, který existuje i v naší uspěchané době. Nahlédneme pod roušku tajemna do země, kde číhá dobrodružství na každém kroku.

Režie: Miroslav Haluza, 24 minut. Z produkce společnosti Prapagfilm a cestovatelský server Bushmanfilm.

Vstupné dobrovolné

 

 

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *