Kalendář

Říj
11
Čt
Jak nezemřít na infekční choroby? – Klub zdraví v Společenský dům Lávka
Říj 11 @ 18:00 – 19:15
Jak nezemřít na infekční choroby? - Klub zdraví @ Společenský dům Lávka | Mladá Boleslav | Středočeský kraj | Česko

Tím, jak si lidstvo podrobilo svět zvířat, otevřelo Pandořinu skříňku in­fekčních chorob. Většina současných nakažlivých nemocí, které dnes lidstvo trápí, byla neznámá, dokud se hromadně nepřenesly zvířecí choroby na člo­věka.

– Otrava potravinami

– Vejce, drůbež a salmonela

– Fekální bakterie a maso

– Infekce močových cest

– Co si počít v době post-antibiotické

– Jak houby zvyšují imunitu

– Jaké potraviny posilují imunitní systém

– Role pohybu 

Přednáší: Ing. Robert Žižka, šéfredaktor časopisu Prameny zdraví

Říj
18
Čt
Z hlubin oceánu na Azorské ostrovy v Společenský dům Lávka
Říj 18 @ 18:00 – 19:30

Azorské ostrovy jsou považovány za pozůstatky bájné Atlantidy. A pokud je na tom špetka pravdy, pověsti o ní nelžou. Sopečné ostrovy s množstvím bujné vegetace, jeskyň, kráterů i horkých pramenů Vás uchvátí. Až tam zjistíte, kolik existuje odstínů zelené, a nebudete se moci vynadívat na kouzelná smaragdová jezera. A co víc, na plachetnici budete mít všechny ostrovy jako na dlani. Při naší minulé plavbě mezi Azory jsme jich z devíti navštívili sedm, podívali se na nejvyšší vrchol Portugalska a koupali se v lávových zátokách. Chcete s námi také zažít nezapomenutelná dobrodružství? Nastupte na palubu!

Tomáš Kúdela vyplouvá na moře každoročně několikrát již od roku 2002. Za tu dobu uplul víc než 30 000 NM a získal nejvyšší kapitánské oprávnění „A“ velitele jachty oceánské plavby. Touha po zdolávání dlouhých etap ho přivedla i ke koupi vlastní lodě, aby byl opravdu nezávislý. Aby mohl své znalosti předávat dál, stal se jachtařským instruktorem a zkušebním komisařem MDČR.

Vstupné 60,- Kč