Kalendář

Říj
18
Čt
Z HLUBIN OCEÁNU NA AZORSKÉ OSTROVY – cestopisný dokument v Společenský dům Lávka
Říj 18 @ 18:00 – 19:30

Azorské ostrovy jsou považovány za pozůstatky bájné Atlantidy. A pokud je na tom špetka pravdy, pověsti o ní nelžou. Sopečné ostrovy s množstvím bujné vegetace, jeskyň, kráterů i horkých pramenů Vás uchvátí. Až tam zjistíte, kolik existuje odstínů zelené, a nebudete se moci vynadívat na kouzelná smaragdová jezera. A co víc, na plachetnici budete mít všechny ostrovy jako na dlani. Při naší minulé plavbě mezi Azory jsme jich z devíti navštívili sedm, podívali se na nejvyšší vrchol Portugalska a koupali se v lávových zátokách. Chcete s námi také zažít nezapomenutelná dobrodružství? Nastupte na palubu!

Tomáš Kúdela vyplouvá na moře každoročně několikrát již od roku 2002. Za tu dobu uplul víc než 30 000 NM a získal nejvyšší kapitánské oprávnění „A“ velitele jachty oceánské plavby. Touha po zdolávání dlouhých etap ho přivedla i ke koupi vlastní lodě, aby byl opravdu nezávislý. Aby mohl své znalosti předávat dál, stal se jachtařským instruktorem a zkušebním komisařem MDČR.

Vstupné 60,- Kč

Lis
23
SOLOVECKÉ OSTROVY – místo, kde začala historie gulagů, cestopisný dokument v Společenský dům Lávka
Lis 23 @ 18:00 – 19:00

Dnes jsou tyto tajemné, zajímavé a nádherné ostrovy oázou klidu, ale před 80 lety právě tady začala jedna smutná historie.
O své cestě, setkáních se zajímavými lidmi a také o svých pocitech bude vyprávět a promítat fotografie Vítězslav Vurst.

Vstupné 60,- Kč, děti do 15 let zdarma

Pro
13
Čt
EXPEDICE KAVKAZ, ELBRUS, nejvyšší hora Evropy – cestopis v Společenský dům Lávka
Pro 13 @ 18:00 – 19:00

Horolezec Petr Ozcko, který slezl již řadu světových hor, bude se svými syny promítat a vyprávět o jejich výstupu na nejvyšší horu Evropy Elbrus.

Vstupné 60,- Kč, děti do 15 let zdarma